Граніт як унікальний природний будівельний матеріал

Граніт є одним із див Землі. Він не зустрічається більше на жодній із планет Сонячної системи. Саме граніт геологи називають «візиткою Землі».

Творення його відбувалося на ранніх етапах формування нашої планети з гранітної магми при надзвичайно високих температурі та тиску. Ця гірська порода є обов'язковою складовою тектонічних плит, які утворюють суходіл. Саме на цих гранітних плитах розташована більшість об'єктів Землі.

Назва граніт походить від латинського слова «granum», що означає «зерно».

До складу граніту входить декілька компонентів, основними з яких є кварц, польовий шпат та слюда. Кожен компонент надає граніту особливих характеристик. Наприклад, кварц забезпечує дивовижну міцність, польовий шпат формує багату кольорову гаму, слюда дає гру світла на сколі, блиск та зеркальне відображення при поліруванні.

Граніт є чудовим будівельним матеріалом, добре розпилюється, колеться, полірується, термачиться, окатується тощо. Може використовуватися як у непереробленому вигляді, наприклад, для будівництва різних споруд, так і як облицювальний матеріал.

Гранітна бруківка, плитка, цегла, бордюри, сходи, підвіконня, балясини, пам'ятники – це далеко не весь список продукції, яка виготовляється з природнього каменю. Саме з граніту побудовані піраміди Єгипту, саркофаги фараонів, мостові Європи, дороги Риму, древні замки й собори Світу та інші витвори мистецтва, які величні і понині.

Натуральний камінь – це унікальний матеріал, який має найвищу якість та красу. В ньому є «душа». Подвір'я, вимощене бруківкою з природнього каміння, дає особливу насолоду та комфорт. Цікавим є те, що не має значення, яка гранітна бруківка лежить під ногами - колота, пиляна, некалібрована, окатана - вона вся дає відчуття вишуканості, достатку, вічності.

З цього матеріалу руки професійного майстра можуть вимостити не просто подвір'я чи садові доріжки, а створять справжні шедеври мистецтва.